F.A.Q. - Často kladené otázky

 

Jaké baterie mám použít?

Teksta štěně potřebuje 4x AA alkalické baterie (nejsou součástí balení). Kost vyžaduje 3x LR44 knoflíkové baterie (jsou vloženy).


Jak dlouho baterie vydrží?

V závislosti na způsobu hraní vydrží AA alkalické baterie 8 – 12 hodin až několik dní provozu. Nadměrná zátěž Tekstových motorů může mít za následek vyšší odběr z baterií, takže se výdrž může snížit dokonce na méně než 2 hodiny. Baterie LR44 vydrží několik měsíců. 


Mohu použít dobíjecí baterie?

Doporučujeme použití pouze AA alkalických baterií. S dobíjecími bateriemi nemusí mít Teksta nejlepší výkon kvůli kolísajícímu napětí.


Když Teksta sedí a já mu dám povel ke skoku, Teksta vydá varovný zvuk a neskočí. Co dělat?

Robotické štěňátko má na spodní části senzor, který ti řekne, že Teksta nesedí správně, aby mohl skočit (2 malé plošky v blízkosti ocasu). Zkontroluj, zda Teksta sedí na rovném povrchu. Dej ho na jiné místo a zkus to znovu. Štěňátko neskočí, pokud zcela nesedí na rovném povrchu. Zkus dát Tekstu na hladký povrch. Koberec s vyšším vlasem může ovlivnit Tekstovo skákání.


Jedno nebo obě uši se nehýbou správně nahoru a dolů a ozývá se cvakání. Co dělat?

Zkontroluj, zda průhledné gumičky, které drží hlavu pejska na svém místě v obalu, byly odebrány z ušních kloubů. Gumička může zůstat skrytá pod uchem pejska, omezuje jeho pohyb a to vytváří cvakání.


Může Teksta chodit po koberci?

To záleží na tloušťce koberce. Teksta chodí na všech kluzkých površích a na většině koberců. Ale velmi hluboký koberec může způsobit, že Teksta nebude chodit dobře.


Reaguje Teksta na mou řeč? Záleží, jakým mluvím jazykem?

Teksta “poslouchá” na slovo a slyší zvukové vzory. Snaží se pochopit, co se říká – stejně jako opravdové štěně. V režimu KONVERZACE můžeš vidět, jak interpretuje řeč. Stejně jako skutečné štěně bude reagovat na jakýkoli jazyk.

Tip: Pokud je prostředí příliš hlučné nebo mluví mnoho lidí najednou, Teksta bude naslouchat, až dokud hluk neskončí, a pak začne odpovídat. Štěňátko má rádo tento režim, když je samo, tedy může být automaticky v tomto režimu. Musíš upoutat jeho pozornost tak, že ho poplácáš po hlavě nebo mu stiskneš nos. Tak ukončíš režim konverzace.


Má Teksta “umlčovací” tlačítko?

Ne, Teksta nemá žádné “umlčovací” tlačítko. Nastavit častost jeho štěkání můžeš, když si stáhneš aplikaci zdarma. V této aplikaci můžeš nastavit méně časté štěkání nebo štěkání úplně vypnout.


Aplikace je pro systém Apple nebo Android?

Aplikace je pro oba systémy, funguje na tabletech Apple iPad® a Android™. Nefunguje na chytrých telefonech.

Tip: Pro nejlepší výkon aplikace nastav reproduktor tabletu směrem k Tekstově hlavě. Různé značky a modely tabletů mohou vyvolat u stěňátka různé odezvy. V některých případech může být nutné upravit vzdálenost mezi tabletem a štěnětem. Podívej se, prosím, na výukové demovideo v aplikaci.


Proč trvá robotovi několik sekund, než si sedne?

Teksta využívá tento čas pro vytvoření dostatečné energie, aby mohl skočit.


Přejde štěně do režimu rozpoznávání gest, pokud ho svou rukou zastavím v chůzi?

Ne. Jediné gesto, na které štěně reaguje vždy, je gesto STOP CHŮZI, když jde. Vidí tvou ruku jako překážku, proto zastaví. Po provedení povelu zastavit dej ruku pryč z Tekstova pohledu, pak dej ruku zpátky před jeho oči a proveď správný povel pro přechod do režimu rozpoznávání gest. Jakmile je štěně v režimu rozpoznávání gest, můžeš mu dát povel sedni nebo skoč.

Tip: V režimu rozpoznávání gest netřes rukou. Dej štěněti pevný povel, jinak bude stěňátko zmatené a nebude vědět, co má dělat. Možná to bude chtít trochu tréninku se stěňátkem, abys ho přiměl úspěšně skočit salto.


Tip 2: Štěně je připraveno na Tvoje ruční gesta, když vzor jeho očí vypadá takhle. Pokud vzor jeho očí vypadá jinak, polácej ho po hlavě, abys upoutal(a) jeho pozornost. Podívej se na videonávod na této webové stránce a uvidíš, jak to funguje.
Pejskovo ucho upadlo. Co mám dělat?

Uši štěně jsou odnímatelné, a tím jsou chráněny proti zlomení nebo poškození náhodným pádem nebo nárazem. Jednoduše ucho zacvakněte zpět. Pejsek bude v pořádku.


Mohu robota mýt?

Ano, ale pouze navlhčeným hadříkem. NIKDY neponořuj robota do vody a zabraň jakékoli tekutině, aby se dostala dovnitř do robota. NEPOUŽÍVEJ žádné čisticí prostředky, pouze čistou vodu.


Někdy robot upustí míček z tlamičky a jindy ne. Je to normální?

Ano. Teksta může míček pustit nebo nemusí. Záleží na tom, zda si chce právě hrát.


Proč se kost někdy nerozsvítí a proč někdy štěně nežvýká?

Když Teksta nemá hlad, nebude kost žvýkat nebo se kost nerozsvítí. Můžeš zkusit kost sunout kolem dolní čelisti pejska a srovnat šipku pro aktivaci kosti a nakrmení štěněte.


Žádná odezva od štěněte v režimu aplikace?

Teksta bude reagovat až poté, co dokončí tvůj předchozí příkaz. Prosím, dávej mu povely jeden po druhém. Dále když je štěně v režimu aplikace a něco se nachází před štěnětem, jeho IR senzor to zjistí a štěně ukončí režim aplikace. Stejně se zachová, když stiskneš jakýkoliv senzor nebo tlačítko během režimu aplikace.


Proč štěně vždycky nepřistane na svých tlapách po přemetu?

Teksta je 8 týdnů staré štěňátko a potřebuje trénink. Čím více s ním budeš trénovat, tím lépe tě bude poslouchat a tím častěji přistane na svých tlapách. Ale existují i další faktory, které ovlivňují výsledek přistávání štěněte, např. tření povrchu, tvrdost povrchu nebo napětí baterie. Tyto vnější faktory ovlivňují dopad štěněte. A dále vnitřní faktory - komplexní mechanická konstrukce uvnitř štěněte obsahuje řadu součástek, které mohou ovlivnit, že štěně nedopadne na nohy pokaždé. Zkus najít nejlepší povrch pro Tekstova salta, aby vždy dopadl na všechny čtyři.